حذف آمریکا از قدرت بین المللی با تبدیل ایران به چهار راه جهانی
دکتر الله کرم، از فرماندهان دفاع مقدس و استاد دانشگاه با بیان اینکه قدرت جهانی از شرق و به سمت غرب در حال انتقال است گفت: توانمندی اقتصادی چین و توانمندی نظامی روس علاوه بر توانمندی فرهنگی انقلاب اسلامی عامل چرخش قدرت جهانی شده است.
شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس در سال ۱۳۵۹
اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:در ۵ اردیبهشت سال ۵۹ در زمان ریاست جمهوری کارتر برنامه‌ای را طراحی کردندتاکودتایی انجام بدهند و در نهایت انقلاب اسلامی و نظام نوپای جمهوری اسلامی را از بیخ و بن برکنند.
دادگاه نمادین محکومیت رژیم صهیونیستی در حضور مردم
عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت:کیفرخواستی که توسط حقوق دانان و وکلا تنظیم شده که بطور نمادین در حضور مردم خوانده می‌شود و قاضی دادگاه هم رای خودش را صادر می‌کند.
آمریکا در قبال همگرایی ایران و عربستان بدون شیطنت نخواهد بود
در میزگرد روابط بین الملل برنامه سیاست ایرانی مطرح شد؛
فاطمه نکو لعل آزاد، دکترای روابط بین‌الملل با اشاره به اینکه تحقق ایران قوی در پرتو سیاست ارتباط با همسایگان است، گفت : آمریکا در قبال همگرایی ایران و عربستان بدون شیطنت نخواهد بود.
وزارت امور خارجه خواستار توضیح مقامات آذربایجان شد
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق با وزیر خارجه آذربایجان در مورد «تشکیل یک جبهه متحد علیه ایران» را سند دیگری از نیات شوم رژیم صهیونیستی برای تبدیل خاک جمهوری آذربایجان به عرصه تهدید علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دانست و آن را محکوم کرد.